Posílejte zdraví svých jater: jak na to?

Zdraví jater nezávisí jen na užívání léků a konzumaci alkoholu. Ovlivňuje ji mnohem více faktorů - strava, způsob životního stylu či životní prostředí. To vše hraje důležitou roli ve zdraví jater.

Játra – jeden z nejdůležitějších orgánů našeho těla. Jakou má funkci? Tělo zbavuje toxinů, odpadních látek a zároveň se podílí i na metabolismu látek. Jedná se o klíčové funkce našeho organismu, proto, pokud játra nebude fungovat tak, jak má, projeví se to téměř ihned.

Nezapomínejte: O játra byste se měli starat neustále, ne jen když se objeví první problém. Častokrát jsou onemocnění s játry nezvratná a některé nemoci spojené s tímto orgánem končí úmrtím.

Jak zjistím, že mám problém s játry?

To, že něco není v pořádku, si můžete vysledovat i sami. Častým příznakem problémů s játry je přetrvávající únava, která se objeví náhle, bez jasné příčiny. Tmavá moč, černá stolice, nevolnost či nechutenství a zvracení. To vše může svědčit o problémech s játry. Při objevení se těchto příznaků zbytečně nečekejte. Určitě vyhledejte lékaře, který vám provede podrobnější vyšetření přímo z krve. Budete tak mít svůj zdravotní stav pod kontrolou a nezapomínejte, že vždy je lepší přijít dříve než pozdě.

Posilnite zdravie svojej pečene ako na toa

Předejděte onemocněním s játry!

Pokud budete žít zdravým životním stylem, můžete onemocněním s játry efektivně předejít. Existuje totiž několik doporučení, která byste měli v rámci prevence dodržovat. Které potraviny byste měli přijímat ve vyšším množství, kterým se vyhýbat a co dělat proto, aby byla vaše játra v optimálním stavu?

 

 

Kurkuma jako malý zázrak

Kurkuma obsahuje účinné látky, které přispívají k normální funkci jater. Má protizánětlivé a antioxidační účinky. Kurkumin je totiž považován za silný antioxidant a nachází se přímo v kurkumu. Mimo jiné, kurkuma se může přidat do salátu nebo vařených pokrmů. Superstrava BIO kurkuma tak rozhodně patří mezi produkty, které byste měli v rámci prevence onemocnění jater užívat.

Tato zelenina stojí za konzumaci

Chcete svým játrům dopřát to, co potřebuje? V tom případě se zaměřte na vyšší konzumaci zeleniny. Například, do svého jídelníčku zařaďte červenou řepu, okurky, mrkev, salát, medvědí česnek, zázvor, česnek, artyčoky či brokolici. Tyto druhy zeleniny lze připravit na vícero způsobů, proto neváhejte a konzumujte je ve větším množství i vy. Obsahují totiž množství vitamínů, minerálů a živin, které jsou pro játra důležité.

Posilnite zdravie svojej pečene ako na tob

Výživové doplňky mají smysl

Možná jste již otráveni reklamami na různé doplňky stravy, jejichž úkolem má být podpora zdraví jater. Je to pochopitelné, protože na trhu existuje celé spektrum takových produktů. Pokud si však chcete vybrat správně, při koupi byste se měli zaměřit na několik klíčových faktorů. Jaké? V první řadě záleží na složení produktu. My doporučujeme užívat Ostropestřec mariánský – plod drcený. Je o něm totiž všeobecně známo, že odstraňuje z těla škodlivé látky a jistým způsobem „čistí“ játra. Zbavuje ji toxických látek, což znamená, že bude ve výrazně lepším stavu. I studie potvrdily jeho protizánětlivé, antioxidační a antibakteriální vlastnosti.

Praktický tip: Ostropestřec mariánský můžete užívat i dvakrát denně. Postačí si dát 1 čajovou lžičku tohoto produktu a zapít ji 2 – 3 dcl čisté vody.

Těmto potravinám se vyhýbejte

Pokud chcete svá játra zachovat v co nejlepším stavu, určitě byste měli omezit konzumaci alkoholu, rafinovaných cukrů, bílého pečiva, červeného masa, tuků, uzenin či černého čaje. To vše patří mezi potraviny, které játrům škodí. Neznamená to, že je už nikdy nebudete moci jíst. Můžete, avšak s omezením.